Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 21.09.2017 10:05:36 

Chovatelská stanice Camilla Altair

O nás / About us
    Vítáme Vás na stránkách chovatelské  stanice papillonů a čivav
Camilla ALTAIR...
 
 
Jak vznikl název naší chovatelské stanice?
 
Altair  - je nejjasnější hvězdou v souhvězdí Orla a dvanáctá nejjasnější hvězda noční oblohy
  
    

 

 
Tyto stránky vznikly za účelem představení  kouzelného psího plemene papillon a čivava, které jsou naším hobby.  Našim hlavním cílem je kromě fotografické prezentace  rovněž textovou formou sdělit novinky v našem výstavním i chovatelském životě, v našem životě s našimi pejsky a jejich životě s námi.
 
Nyní dovolte krátké představení ....
 
Tato chovatelská stanice se věnuje plemenu papillon alias malý kontinentální španěl neboli motýlek a také plemenu čivava:-) 
 
Žijeme na hranici s Polskou republikou v malém městě Český Těšín v blízkosti pohoří Beskyd.
 
***
 Už jako dítě jsem cítila velkou lásku ke zvířatům. V dobách našeho dětství u nás pobíhaly po zahradě slepice, krocani, malé kačenky a další drůběž. V sedmé třídě jsme s bratrem přesvědčili rodiče a pořídili si malého pejska Jima, původem pouliční směs. Tento pejsek žil s námi celých 17 let a během té doby jsme si ještě opatřili psa Bada plemena německý ovčák. Po mém dokončení vysoké školy v roce 2001 jsme přemýšleli o pořízení si pejska s rodokmenem. Vodítkem pro nás bylo kamarádství s Marcelou Blahutovou, kde jsme poprvé uviděli papillonky živě. A tak to pomalu všechno začalo:-)
 ***
Ještě téhož roku jsme v zimních měsících importovali ze Slovenské republiky prvního našeho papillona jménem Taifoón Mária SIRRAH (Tajfíček, Tajfunek) chovatelky paní Márie Krošlákové. Tento papilloní pejsek, malý tělem, ale velký srdcem, se stal  v krátké době nejznámějším pejskem ve městě a svým temperamentem, krásou, ale i vrozeným šarmem si postupně získával přízeň a lásku nejen všech sousedů, ale i nejzavilejších odpůrců psů.
 
 ***
Příchod pejska Tajfoóna způsobil, že jsme si plemeno papillon zamilovali, náš život dostal nový rozměr a rozhodli jsme se s  papillonky  spojit svůj život navždy.
 
***
Po úvahách, kterým směrem se  v chovu papillonů ubírat, jsme na podzim v roce 2003  přivítali u nás doma další papilloní přírůstek, tentokrát  psí slečnu jménem Catrine PORUBSKÝ KVĚT chovatelky paní Marcely Blahutové. Catrine (dále jen Kačenka) si získala okamžitě naše srdce a rozptýlila zcela naše obavy, zda lze více pejsků chovat v bytě. Její přátelská, dobrácká povaha dokáže člověka dobře naladit, pohled do jejích nádherných hlubokých hnědých očí, ve kterých se zračí psí moudrost a nekonečná láska k člověku, je lékem na všechny problémy.
 
***
 
A TAK VZNIKLA CHOVATELSKÁ STANICE CAMILLA ALTAIR.....
 
Všichni naši pejsci s námi žijí v těsném kontaktu, žijeme společně s nimi a oni s námi. Tento propojený život nám umožňuje mimo jiné  dobře poznávat jejich přátelskou  povahu a pronikat do tajů psí duše. Papillonkovi  lze obecně  bez obav přiřadit přívlastky jako  přátelský, laskavý, veselý, temperamentní, milovaný psík. V tomto jsou si všichni zástupci tohoto plemene velmi podobní. Jsou však i určité niance, které každého papillona  odlišují a utváří z něj individualitu. Každý papillonek vnese člověku do života jinou radost, zážitky s nimi jsou nenahraditelné.  V papilloním srdíčku je mnoho místa, milují všechny lidi i  psy a nedají člověku jinou možnost než jim tuto lásku oplácet v co největší míře. Čivavičky jsou malá milá stvoření s velkým srdcem milujícím svého pána.
 
 
***
 
Do naší psí mini smečky přibyla v roce 2010  fenka Ella Ája Marestel, kterou jsme si koupili od paní Radky Hudečkové z chovatelské stanice Marestel. Ellinka je fenka s dobrým rodokmenem, ale co je podstatnější, hlavně se skvělou  povahou.
 
***
Z posledního vrhu naší fenky Catrine jsme si doma nechali fenku Fatimu Avu Camilla Altair, která je zatím posledním přírůstkem v našem chovu.
 
 
***
    Další naší velkou láskou je plemeno čivava. Tento malý pejsek s velkým srdcem se natrvalo uhnízdil v našich srdcích a proto jsme si v roce 2007 pořídili první fenku čivavy, krátkosrstou Lussy Inna Ayky, která nám porodila vždy velmi krásná štěňátka. Čivaví řady rozšířila v roce 2014 krémová fenka Fantasy Girl Něžná Fantazie od Pavlínky Capkové.
 
***
 
   Do papilloních řad k nám ze Slovenska přicestoval krásný Nugett Candy Nueva Sorpresa od Marci Hanesové. Je to úžasný pes luxusní povahy, která je doplněna o velmi nadějný exteriér.
 
***
 
   O dalších aktivitách naších pejsků a o našem životě s nimi, o našich společných úspěších ve výstavním i chovatelském životě Vás zde budeme průběžně informovat. Pokud Vás zajímá, jak se u nás žije a jaké to s námi a s našimi papillonky vlastně je, jste srdečně zváni na procházku těmito stránkami...
 
 
 
 
 

 
 
 

 

TOPlist